По сообраќајна несреќа кај делчевското село Град, загина 18 годишно момче од Делчево.

По сообраќајна несреќа кај делчевското село Град, загина 18 годишно момче од Делчево.
мај 01 22:14 2021

ТАЖНА ВЕСТ!!!

Во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Делчево – Берово, доцна попладне кај делчевското село Град по излетување на возило, загина 18 годишно момче.

На местото на несреќата интервенирала екипа на Итната медицинска помош, од каде информираа дека по укажаната интервенција, со нивно возило заедно со повредениот (Ф.А), се упатиле кон најблиската Клиничка болница, кој попатно починал.

Во излетаното возилото се наоѓало уште едно помладо лице, кај кое според лекарите не се забележани повреди.

Од полицијата детали за несреќата најавија во текот на утрешниот ден


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.