КРИСТИЈАН ДИМОВСКИ ОД БЕРОВО Е НОВОТО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА.

КРИСТИЈАН ДИМОВСКИ ОД БЕРОВО Е НОВОТО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА.
јули 23 16:23 2018

Кристијан Димовски од Берово, со својата прва авторска песна со наслов „Една жена“, е новиот миленик на младите и новото лице на музичката сцена.Неговата песна е издадена пред неколку дена,  додека снимена е  во студиото ‘Џика мјузик’ во Кочани.Музиката и текстот се на Блаже Буровски, а аранжманот на Марјан Стоименов – Џика.

20 годишниот Кристијан кој добро ни е познат на сите во Берово, вели дека пее уште од дете и се занимава со муизика.

„Ова е прва моја песна и се надевам една од многуте на музичката сецена.Се определувам за некој поп стил кој навистина е прифатлив за младите, настапувам по кафулињата во градот и ќе дадам се од себе за да се пробијам на музичката естрада – вели Кристијан за екипата на Малеш Нет.

Ние може само да му посакаме  успешна кариера на нашиои беровчанец Кристијан.

Еве ја најновата песна на Кристијан Димовски  – „Една жена“

 

  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар