ВИДЕО: ПЕРФЕКТЕН НАСТАП НА ДУВАЧКИОТ ОРКЕСТАР СЕНАД БЕНД БЕРОВО НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ПЕХЧЕВО

јули 17 01:08 2018

Почетокот на овогодинешниот фестивал на дувачки инструменти во Пехчево, го отвори добро познатиот блех состав Сенад бенд од Берово, со маестрален настап пред многубројната публика која непрекинато се забавуваше и аплаудираше.Бендот во кој членуваат звучни имиња на професионални свирачи и беровски еснафи, кои долги години свират и ја претставуваат беровската блех музика насекаде низ светот, навистина се покажа во најдобро светло во двочасовниот настап.Песните изведени од нивна страна навистина заслужија големо внимание кај сите присутни, со што овој состав покажува дека е еден од најдобрите дувачките оркестри во Македонија па и пошироко.Еве го и целиот настап на Сенад бенд од Берово.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.