БОМБА ПРОНАЈДЕНА ВО КУЌА ВО РУСИНОВО.

мај 15 22:33 2018

Неексплодирана рачна бомба е пронајдена во ѕид во куќа во Русиново. Бомбата излегла на виделина, кога сопствениците сакале да реновираат дел од куќата. Во празнина во ѕидот, наместо очекуваното грне со злато, нашле рачна бомба.

Веднаш е известена полицијата, а експертите утврдиле дека станува збор за бобма од Втората светска војна.

Истата е подигната од страна на стручно лице од Дирекција за заштита и спасување.

 

ИЗВОР: Тв Стар


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 206

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/berovoin/public_html/maleshnet.mk/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions/filters.php on line 225

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.