ПРОМО ВИДЕО: STREETBALL BEROVO 2018 0

Погледнете го најновото видео за престојниот турнир во улична кошарка, кој ќе се одржи првиот викенд по големиот празник Илинден, поточно 4,5 и 6 Август.Пријавувањето е во тек.

Читај повеќе

ИСТРАЖУВАЊЕ: 73% ОД ГРАЃАНИТЕ, НИКОГАШ НЕ УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ДОНЕСУВАЊЕ ОДЛУКИ НА ЛОКАЛНО НИВО. 0

Минихидроцентралите изградени по течението на Брегалница во Малешевијата, најавата за отворање рудници за јаглен и бакар го отворија прашањето за граѓанското учество во носењето на одлуките кои ги ставаат на

Читај повеќе

ВИДЕО: ПЕРФЕКТЕН НАСТАП НА ДУВАЧКИОТ ОРКЕСТАР СЕНАД БЕНД БЕРОВО НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ПЕХЧЕВО 0

Почетокот на овогодинешниот фестивал на дувачки инструменти во Пехчево, го отвори добро познатиот блех состав Сенад бенд од Берово, со маестрален настап пред многубројната публика која непрекинато се забавуваше и

Читај повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Само еден Србин не го боли поразот од Бразил! 0

Фудбалерите на Србија не успеаја да го изненадат големиот Бразил и очекувано забележаа пораз и елиминација од Светското првенство во Русија. „Орлите“ со 0-2 го загубија вечерашниот меч од петкратниот светски шампион, но на трибините

Читај повеќе

Џака со провокација до Србите, следуваше одговор од Коларов. 0

Стрелците на двата гола за репрезентацијата на Швајцарија, Џердан Шаќири и Гранит Џака, би можеле да заработат казна поради начинот на кој ги прославија погодоците во победата против Србија. Тие

Читај повеќе

ШОК ЗА РЕАЛ МАДРИД: ЗИНЕДИН ЗИДАН СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА! 0

Францускиот тренер Зинедин Зидан свика вондредна прес-конференција на која соопшти дека повеќе нема да го води Реал Мадрид. Легендата на францускиот фудбал кој има 45 години на Реал Мадрид му донесе

Читај повеќе

НОВА ЕПИЗОДА НА ПРОВЕРЕНО: ОПОЕН БИЗНИС, КАДЕ ЕКСКЛУЗИВНО ЗБОРУВА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ 0

Македонија е 14-та европска држава која дозаволи легализација на марихуаната во медицински цели.Проверено анализираше кој ќе ги сади плантажите со марихуана во бизнисот вреден 100 милиони евра годишно.Помеѓу лиценцираните се

Читај повеќе

БЕРОВСКОТ ЈУНАК КИКО ПРОДОЛЖУВА ВО ФУДБАЛСКИТЕ ВОДИ КАКО ПРОФЕСИОНАЛЕН МЕНАЏЕР. 0

Кристијан Стоилков ќе продолжи во фудбалските води, но како професионален менаџер. Кико вели дека не може без фудбал, иако претрпе вистинска голгота, по тешката повреда на главата што му се

Читај повеќе