ИНТЕРВЈУ: МАКЕДОНСКИОТ АКТУЕЛЕН ШАМПИОН ВО БОДИБИЛДИГ ВАСКО МАМУЧЕВСКИ, ВО НЕДЕЛА СО НОВ ПРЕДИЗВИК ОД СВЕТСКО НИВО. 0

Докажаното и препознатливо име во светот на бодибилдингот, промотерот на здравиот и спортскиот начин на живот, нашиот Беровчанец, Васко Мамучевски, деновиве се закити со титулата шампион на Македонија. Ова е

Читај повеќе

СТОРИЈА:НАДВОР ОД КРУГОТ – НЕВИДЛИВИ ЗА ОПШТЕСТВОТО 0

Животот без документи и државјанство, луѓе невидливи за државата и човечки судбини на маргините од општеството  со секојдневни проблеми за преживување и со желба да бидат достојни државјани на Република

Читај повеќе

ДЕТСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА ИСТОК:ПОБЕДА НА ФК РУСИНОВО НА ГРАДСКОТО ДЕРБИ ПРОТИВ ФК МАЛЕШ. 0

На градското дерби во детската фудбалска лига Исток, фудбалерите на Фк Русиново издвијуваа победа против локалниот ривал Фк Малеш на градскиот стадион во Берово.Со резултат 3:0 малдите фудбалери на Русиново

Читај повеќе

НОВАТА ПЕСНА НА МИЈАТА СО СЦЕНИ ОД БЕРОВСКИОТ ФЕСТИВАЛ ОД УРЕДНИКОТ НА МАЛЕШ НЕТ. 0

Наташа Мијат Крстевска – Мијата објави видео-приказна за нејзината песна ,,Дај ми ДА”.Оваа тема е дел од кабаре концертот „Јаболки и круши за уметнички души“, кој по Берово и Кочани

Читај повеќе

ЉУБИТЕЛОТ НА ОВЦИ ОД ЗАДАР ЗАСЛУЖЕНО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ. 0

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ ја доби наградата во Лондон од ФИФА за најдобар играч на годината и ја прекина доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси кои владеат

Читај повеќе

ЕКИПАТА НА ФК МАЛЕШ СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА СТАРТУВАШЕ ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА. 0

Фудбалерите на ФК “Малеш” одлично го започнаа натпреварувањето во третата фудбалска лига Исток.Со резултат 3:0 екипата на ФК “Малеш” ја совлада екипата на  ФК “Слога”1934 од Виница во натпревар во кој домшните фудбалери доминираа

Читај повеќе

ВАРДАР КАКО ФУРИЈА НИЗ МОНПЕЛЈЕ,ЕВРПСКИОТ ПРВАК НА КОЛЕНА. 0

Европскиот шампион од 2017 година, Вардар денеска му се реваншираше на Монпелје за поразот од мај во полуфиналето од Ф4 турнирот во Келн. „Црвено-црните“ покажаа дека се сè уште моќни

Читај повеќе

ВИДЕО: ТУРНИРОТ STREETBALL BEROVO 2018, НАЈДОБРО ОРГАНИЗИРАН НАСТАН ВО РЕГИОНОТ.ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕЛ ОД СЛУЧУВАЊЕТО. 0

Во духот на спортот, а за подршка и мотивација на младите талентирани стреет баскет кошаркари, оваа година за прв пат се одржи турнир во стреет баскет во Берово, организиран од

Читај повеќе