ПОЧИНА ДИ ЏЕЈ ИЦКО ОД„АНТЕНА 5“ РАДИО. 0

Уште еден медиумски работник почина како последица на компликации од коронавирусот во нашата земја.  Станува збор за Ристо Меловски, позnат како диџеј Ицко, кој долги години работеше во „Антена 5“

Читај повеќе

Казна за непочитување на полицискиот час во Берово. 0

Парична казна од 500 евра побара Основното јавно обвинителство од Берово за едно лице кое не ја почитувало забраната за движење од 21 до 5 часот.  Како што соопштија од

Читај повеќе

На денешен ден пред 4 години засекогаш замина белегот на Малешевијата,Зоки Двојаковски. 1

Во сеќавање на основачот на Малеш – Нет Зоран Двојаковски (1971-2016) Под первезот на суровата игра на животот се раѓаат најголемите борци. Неговиот живот беше преточен во борба, вдахнат со ентузијазам за

Читај повеќе

ПОЧИНА МАКЕДОНСКИОТ ПЕЈАЧ ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ. 0

Македонскиот пејач Влатко Илиевски доцна синоќа е пронајден мртов во автомобил во Скопје. Според информациите Илиевски бил најден во мотроно возило марка „Тојота“ на Булеварот „Трета Македонска бригада“. Од полицијата

Читај повеќе

За неполни 12 часа, три камиони излетаа од патиштата на Истокот. Еден возач почина, еден е во болница. 0

За неполни 12 часа, три камиони излетаа од патиштата на Истокот и завршија во околните ниви. Еден возач почина, еден е во болница. Причина за излетувањето на првиот камион во

Читај повеќе

Семеен пријател сексуално злоставувал 12- годишно девојче во Делчево. 0

Семеен пријател сексуално злоставувал 12- годишно девојче во Делчево. Тој за посета избрал ден кога родителите не биле дома, а девојчето и нејзиниот две години постар брат биле сами. Како

Читај повеќе