ИФОРМАЦИИ ЗА УТРЕШНИОТ НАСТАН „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ 0

Сите љубители на природата, спортисти и рекреативци, ќе имаат прилика да учествуваат на настанот „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ кој ќе се одржи утре. Заради спецификите на пандемискиот период, бројот

Читај повеќе

ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ ОДРЖИ„МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ 0

Почитувани љубители на планината и планинските спортови,Чест ни е да ве поканиме на нашиот настан „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА – СПОРТ АВАНТУРА 2020“ во организација на Планиннарско Спортскиот Клуб Малешевска Корија, Берово,

Читај повеќе

ВИДЕО:ПРЕКРАСНО БЕРОВСКО ЗАЈДИСОНЦЕ. 0

Има нешто неописливо во чувството кое го имаме додека набљудуваме зајдисонце. Иако сонцето секогаш заоѓа на запад, има нешто посебно во секое зајдисонце кое се набљудува од различно место на

Читај повеќе

ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН „КЛЕПАЛО“ ДОБИ СВОЈА ПЕСНА СО ХИП ХОП РИТАМ. 0

Граничниот премин „Клепало“, кој повеќе од две децении е присутен во предизборните кампањи на политичките гарнитури на власт кои се сменија,сеуште останува желба на секој Беровчанец за негово отворање.Најавата за

Читај повеќе

ПРИЈАВА ЗА УЧЕСТВО НА ОБУКА ЗА ПРОФЕСИЈАТА ВОДИЧ ВО ПЛАНИНА ВО МАЛЕШЕВСКИОТ РЕГИОН 0

Маунтаин Експириенс Македонија од Скопје, а во соработка со општина Берово и општина Пехчево организира обука за професијата водич во планина. Оваа обука се спроведува како дел од програмската активност „Мапирање на потенцијалот

Читај повеќе

НА ПЛАЖА ИЛИ НА ПЛАНИНА, ЛЕТОВО„ОСТАНУВАМЕ ДОМА“ 0

Туристичката сезона почна. Но, годинава домашниот туризам има шанса да се покаже како никогаш досега. Границите на европските земји остануваат затворени за Македонците. Затоа пак, домашните туристички центри се подготвени

Читај повеќе

ВИКЕНДОТ ЌЕ СЕ ОДРЖИ 18 ПО РЕД ПОЛИ МАРАТОН. 0

Сите љубители на велосипедизмот, викендот ќе имаат можност да учествуваат на 18. по ред Поли маратон, кој поради ситуацијата со коронавирусот ќе се одржи во виртуелен облик.Настанот е закажан за

Читај повеќе

БЕРОВО Е ПОЛНО СО ТУРИСТИ ОД СКОПЈЕ, ГРАЃАНИТЕ РЕВОЛТИРАНИ. 0

Избрзаните и непромислени одлуки на Владата со воведувањето на полицискиот час и ставање во карантин неколку општини каде има најмногу заразени со корона вирусот, ги наполнија туристичките места во Македонија.Не

Читај повеќе

ОТВАРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ ЗА СПАС НА ЛЕТНАТА СЕЗОНА. 0

Што побрзо отворање на границите и билатерални договори со соседните земји за начинот на кој ќе се патува, очекуваат туристичките работници за спас на летната сезона. Владата за средината на

Читај повеќе

ТУРИЗМОТ ВО КАРАНТИН:ЌЕ ИМА ЛИ ЛЕТНА СЕЗОНА 2020 ГОДИНА. 0

Земјите членки на ЕУ чија економија се потпира на туризмот веќе бројот загуби во милијарди поради пандемијата со коронавирусот. Поради затворените граници хотелиерите се пред банкрот. Европските фондови за спас

Читај повеќе