ОДРЖАН БОЖИЌЕН ТУРНИР ВО ПИНГ ПОНГ. 0

Во прекрасна атмосфера и спортски амбиент, вчера членовите на пинг понг клубот од Берово, меѓусебе си ги одмерија силите на одржаниот Божиќен турнир.Под покровителство на една од најуспешните фирми во

Читај повеќе

БРЕГАЛНИЦА ОД ДЕЛЧЕВО Е ЕСЕНСКИОТ ШАМПИОН ВО ТРЕТАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА ИСТОК. 0

Фудбалерите на делчевска Брегалница станаа есенски шампиони во Третата македонска лига, откако на вчерашниот натпревар на домашен терен го совладаа незгодниот Малеш од Берово. Во мошне интересен натпревар, на кој

Читај повеќе

СЕ ПОВЕЌЕ МЛАДИ БЕРОВЧАНИ СЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЗА ПИНГ ПОНГ СПОРТОТ. 0

Пингпонгот или познат како ( тенис на маса) е измислен во Англија на почетокот на 20 век, a играта наскоро се проширила низ целиот свет.Од 1988 година, е прогласен за

Читај повеќе

МАЛЕШЕВЦИ ОД ДИЈАСПОРАТА, СО ДОНАТОРСКА КАМПАЊА ЗА ПОМОШ НА ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ МАЛЕШ. 0

Успесите и позитивните резултати на фудбалскиот клуб Малеш од Берово, кој се натпреварува во Третата фудбалска лига Исток, ја активираа Малешевската дијаспора во САД  да придонесат за помош на клубот.

Читај повеќе

СВЕТСКИОТ СПОРТ ВО ТАГА:ПОЧИНА ДИЕГО АРМАНДО МАРАДОНА. 0

Аргентинскиот медиуми „Кларин“ попладнево објави дека ненадејно почина легендарниот Диего Армандо Марадона, како последица на срцев удар во неговиот дом. Аргентинскиот генијалец почина во 60-тата година и ја остави нацијата облеана во

Читај повеќе

ФУДБАЛЕРИТЕ НА МАЛЕШ ГАЗАТ СЕ ПРЕД СЕБЕ.ОВОЈПАТ НАСТРАДА ЕКИПАТА ОД РАКЛИШ. 0

Фудбалерите на Малеш денес во Берово, со убедлива победа од 3:0 против Раклиш, ја зацврстија првата позиција на табелата во Третата македонска лига исток.Црвено сините беа  апсолутно расположени  за игра,

Читај повеќе

Малеш го победи Чешиново во третолигашкото дерби и се искачи на првата позиција. 0

Големото дерби во Чешиново по мошне интересна, возбудлива и до крај неизвесна борба на крајот му припадна на тимот на Малеш од Берово. Судијата Здравко Костовски кој го замени болниот

Читај повеќе

СПОРТ:Маркус Рашфорд е „принцот“ на „Паркот на принцовите“ – пак ги расплака ПСЖ! 0

Навивачите на Пари Сен-Жермен повторно ќе имаат кошмар од Маркус Рашфорд, откако англискиот напаѓач во финишот на првиот меч од Лигата на шампионите, успеа да постигне гол на „Паркот на

Читај повеќе

НАШИОТ БОЈАН НАЈДЕНОВ ВО НОВАТА СЕЗОНА ЌЕ ГО НОСИ ДРЕСОТ НА ВАРДАР. 0

Вардар во новата сезона доби уште еден искусен фудбалер, откако Бојан Најденов му се приклучи на клубот и се стави на располагање на тренинзите. 28-годишниот играч од средниот ред доаѓа како слободен, а

Читај повеќе

ВИКЕНДОТ ЌЕ СЕ ОДРЖИ 18 ПО РЕД ПОЛИ МАРАТОН. 0

Сите љубители на велосипедизмот, викендот ќе имаат можност да учествуваат на 18. по ред Поли маратон, кој поради ситуацијата со коронавирусот ќе се одржи во виртуелен облик.Настанот е закажан за

Читај повеќе