БЕРОВО Е ПОДГОТВЕНО ЗА ВТОРИОТ ТУРНИР ВО УЛИЧЕН БАСКЕТ „Berovo streetball 2019“. 0

На 9 и 10 Август во Берово ке се одржи вториот по ред турнир во улична кошарка „Berovo streetball 2019“.Овогодинашниот турнир ке биде на истата локација како минатата година поточно

Читај повеќе

ИНТЕРВЈУ: МАКЕДОНСКИОТ АКТУЕЛЕН ШАМПИОН ВО БОДИБИЛДИГ ВАСКО МАМУЧЕВСКИ, ВО НЕДЕЛА СО НОВ ПРЕДИЗВИК ОД СВЕТСКО НИВО. 0

Докажаното и препознатливо име во светот на бодибилдингот, промотерот на здравиот и спортскиот начин на живот, нашиот Беровчанец, Васко Мамучевски, деновиве се закити со титулата шампион на Македонија. Ова е

Читај повеќе

ЕКИПАТА НА ФК МАЛЕШ СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА СТАРТУВАШЕ ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА. 0

Фудбалерите на ФК “Малеш” одлично го започнаа натпреварувањето во третата фудбалска лига Исток.Со резултат 3:0 екипата на ФК “Малеш” ја совлада екипата на  ФК “Слога”1934 од Виница во натпревар во кој домшните фудбалери доминираа

Читај повеќе

ВАРДАР КАКО ФУРИЈА НИЗ МОНПЕЛЈЕ,ЕВРПСКИОТ ПРВАК НА КОЛЕНА. 0

Европскиот шампион од 2017 година, Вардар денеска му се реваншираше на Монпелје за поразот од мај во полуфиналето од Ф4 турнирот во Келн. „Црвено-црните“ покажаа дека се сè уште моќни

Читај повеќе

ВИДЕО: ТУРНИРОТ STREETBALL BEROVO 2018, НАЈДОБРО ОРГАНИЗИРАН НАСТАН ВО РЕГИОНОТ.ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕЛ ОД СЛУЧУВАЊЕТО. 0

Во духот на спортот, а за подршка и мотивација на младите талентирани стреет баскет кошаркари, оваа година за прв пат се одржи турнир во стреет баскет во Берово, организиран од

Читај повеќе

НАШИОТ ТАЛЕНТИРАНИ КОШАРКАР ОЛИВЕР ДВОЈАКОВСКИ, СЛЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ НАСТАПУВА ВО АВ ОХРИД. 1

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид го доведе во свите редови нашиот беровски кошаркарски ас, 21-годишниот Оливер Двојаковски, кој по седум минати сезони во Шпанија се враќа во Македонија. На претставувањето Двојаковски

Читај повеќе

ИЗВСТУВАЊЕ: ПРИЈАВУВАЊЕ НА ФУДБАЛСКИ ТАЛЕНТИ ВО ФК РУСИНОВО. 0

Фудбалскиот клуб ФК Русиново кој функционира на територијата на Општина Берово, распишува оглас за пријавување на нови млади фудбалски таленти за 2018 – 2019 година. Пријавувањето се однесува на сите

Читај повеќе

ВИДЕО:СПЕКТАКУЛАРЕН ПОЧЕТОК НА ТУРНИРОТ ВО УЛИЧЕН БАСКЕТ “BEROVO STREETBALL 2018” 0

Со спорт, забава и многу луѓе вчера вечер започна турнирот во улична кошарка Berovo Streetball 2018.Навистина прекрасна гледка која му недостигаше на градот.Организацијата беше на високо ниво па може да

Читај повеќе

ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ МАЛЕШ ВО НЕВИДЕНА СОСТОЈБА.ИГРАЧИТЕ СО УЛТИМАТУМ ДО УПРАВАТА. 0

Играчите на фудбалскиот клуб Малеш, денес се заканија со бојкот на стартот на новата сезона во третата лига исток каде настапува и нашиот клуб.Тие со ултиматум до управата истакнаа дека

Читај повеќе