БЕРОВО ЈА ОДБЕЛЕЖА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА МОБИЛНОСТ. 0

Околу 140 учесници на велосипед, денес продефилираа низ улиците на Берово со цел да ја одбележат Европската недела на мобилност или денот без автомобили.Општина Берово во соработка со Министерството за

Читај повеќе

Нов правилник за храна во градинките. Грицките да се заменат со овошје и зеленчук. 0

Нов правилник за храна во градинките. Грицките да се заменат со овошје и зеленчук, инсистираат од Министерството за образование. На овој начин би требало да се наметнат нови стандарди за

Читај повеќе