Ужасен рекорд на нови случаи: 9 починати и 445 новозаразени од коронавирус во Македонија. 0

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-249, Куманово-12, Штип-13, Прилеп-25, Тетово-16, Струга-7, Велес-7, Битола-14,

Читај повеќе

БЕРОВО СО ТРИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНА ВИРУСОТ. 0

Три ново заразени со корона вирусот се регистрирани во последните 24 часа во Берово,информира Министерството за здравство,со што вкупната бројка на активни случаи во нашиот град се искачи на вкупно

Читај повеќе

Над 80% од позитивните на корона вирус во Малешевијата се млади луѓе. 0

Над 80 отсто од позитивните случаи на коронавируост во Малешевско-Пијанечкиот регион се млади луѓе. Вирусот се раширирил пред, за време и по Илинденските празници на крајниот исток и тоа на

Читај повеќе

САМО ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНА ВИРУСОТ ДЕНЕС ВО БЕРОВО. 0

Два нови случаи на корона вирусот се регистрирани денес во Берово, што бројот за разлика од претходните два дена е тројно помал информираше Министерството за здравство.Иако очекувањата беа дека денешните

Читај повеќе

БЕРОВО ДЕНЕС СО РЕКОРДНИ 9 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВИРУС,СОСТОЈБАТА ЗАГРИЖУВАЧКА. 0

Ситуацијата со корона вирусот во Берово од ден на ден се повеќе се влошува.Откако вчера беа регистирани 8 случаи на заболени, денес ситуацијата е со нови 9 регистрирани лица што

Читај повеќе

Втора жртва од Ковид-19 во Малешевијата.Берово е во тага. 0

Здравствен работник од Берово е втората жртва од Ковид-19 во Малешевијата. Станува збор за пациентка на возраст од 57 години која по позитивниот тест пред повеќе од 48 часа, заедно

Читај повеќе

200 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 ВО МАКЕДОНИЈА,ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ. 0

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на ковид-19 во:Скопје-65, Куманово-14, Дебар-6, Штип-21, Прилеп-3, Тетово-12, Струга-5, Велес-12, Битола-7,

Читај повеќе

КОРОНА ВИРУСОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА ВО БЕРОВО. 0

Пациент на 69 годишена возраст, е првата жртва на корона вирусот во Берово, откако пред неколку дена бил хоспитализиран во болницата во Штип.Случајот го потврди и министерот Венко Филипче на

Читај повеќе

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВИРУС ВО БЕРОВО. 0

55 годишна жена од селото Владимирово, е првиот позитивен случај во Берово кај кого е докажано присуство на коронавирусот.Како што дознава порталот Малеш Нет, заболената најверојатно вирусот го добила во

Читај повеќе

СВЕДОШТВО: СВЕКОР МИ ПОЧИНА ОД ПРЕПЛЕТ ЦРЕВА, АМА ПОГРЕБОТ НЕ ЧИНЕШЕ 51.700 ДЕНАРИ КАКО ЗА КОВИД! 0

Пациент на 78 годишна возраст од Кавадарци бил донесен во Скопје поради преплет на цревата, но откако починал во болницата „8 Септември“, на семејството му бил наплатен лимен ковчег, пластична

Читај повеќе