ОФИЦИЈАЛНО: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20:00 ЧАСОТ И ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ! 0

Сите угостителски објекти ќе можат да работат само со достава и нарачки, но гости не смеат да примаат. – Целосна забраната за посетители и гости во кафетерии, ресторани, барови и

Читај повеќе

ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ. 0

Целосно затворање на кафеаните и кафулињата и полициски час од 20 до 5 часот, било предложено на денешната седница на Централниот кризен штаб, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори од штабот. Ваквата

Читај повеќе

НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НОВИНАРИТЕ ОД ИСТОКОТ МУ ДОДЕЛИЈА НА БЛАГОЈ МЕХАНЏИСКИ – ЗЕГИН. 0

Новинарите од регионалниот центар „Исток“ во состав на ЗНМ на денешната средба во Кочани ги доделија наградите на најдобрите репрезенти на Источниот регион за 2020 година. Добитници се: 1.Стопанство: ДИК

Читај повеќе

Филипче: Полицискиот час дава резултати. 0

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час дава резултати, посочувајќи дека на овој начин се спречило младите лица да го шират вирусот преку собири на јавни површини.  „Целта

Читај повеќе

НЕМА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПОПИСОТ,ЗА БОЈКОТИРАЧИТЕ ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР. 0

Бојкотот не е опција зошто станува збор за исклучително важна операција. Тој е граѓанска обврска и е задолжителен, рече владиниот портпарол Душко Арсовски на денешната прес-конференција во врска со најавената

Читај повеќе

Филипче: Полицискиот час останува од 22 до 05 часот 0

Се наоѓаме во екот на третиот бран на пандемијата и имаме постојан раст и зголемување на бројот на активни случаи, но засега останува сегашната мерка полицискиот час да почнува од

Читај повеќе

ШАХПАСКА:ЗА КРЕИРАЊЕ ПОЛИТИКИ ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ, НЕОПХОДИ СЕ ПОДАТОЦИТЕ ОД ПОПИСОТ. 0

На денешната посета во Берово, министерката Јагода Шахпаска, одговори и на неколку новинарски прашања кои беа упатени од порталот Малеш Нет околу актуелната тема со пописот и сигурноста на попишувачите.

Читај повеќе

ВО БЕРОВО СПРОВЕДЕНО ТЕСТИРАЊЕ НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПОПИШУВАЧИ И ИНСТРУКТОРИ ЗА ПОПИСОТ НА НАСЕЛЕНИЕТО 2021. 0

По сите препораки за заштита од Ковид 19, денес во просториите на бизнис инкубаторот во Берово беше спроведено тестирање на кандидатите за реонски попишувачи и инструктори за престојниот попис на

Читај повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ:ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ ВО 22 ЧАСОТ ДО 5 ЧАСОТ НАУТРО. 0

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција рече дека Владата на денешната седница донела одлука од утре да стапи на сила полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро. Полицискиот

Читај повеќе

ФИЛИПЧЕ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ НАВЕЧЕР ДО 05 ЧАСОТ НАУТРО. 0

Министерстeрот за здравство д-р Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести денеска на ГККШ предложи воведување на полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро, на

Читај повеќе