ВИДЕО:ДР.ТОМАС КОУАН ЗА 5G МРЕЖАТА. 0

Вухан,градот во Кина кој е најпогоден од коронавирусот, е прв град кој е потоплно покриен со 5G технологијата,што за овој стручњак станува збор за многу опеасна технологија за човекот. Според

Читај повеќе

Филипче со виткана коса, Шекеринска во кратко фустанче: Ретро фотографии на политичарите 0

Предизвикот прифатен! Оваа реплика со стари фотографии деновиве масовно се споделува на социјалните мрежи. На оваа „игра“ се навлекоа и многу славни Македонци, пред сѐ естрадните ѕвезди. За предизвикот да

Читај повеќе

БИТЛСИ ПЕРФЕКТНО ОПИШАА МАКЕДОНЕЦ. 0

Или па сме ние побудалени па во сè го гледаме локалното лудило, збунетоста и бесмислата кои веќе не знаеме ни да ги опишеме (без пцовки). Инаку, се работи за “Nowhere

Читај повеќе

ПЕХЧЕВЦИ СЕ ПОТСЕТИЈА НА ЗАБОРАВЕНИТЕ ИГРИ ОД ДЕТСТВОТО. 0

Тенис на нога, влечење јаже,ластик, талига се само дел од игрите на кои денес Пехчевци се потсетија на илјадниците часови поминати во игрите од нивното детство.Настанот Ден на заборавените игри

Читај повеќе

30 КИЛОГРАМИ СОМ УЛОВИ КАМЕНИЧАНЕЦОТ ВАНЧО. 0

30 килограми тежок и 180 сантиметри долг сом е уловен во езерото Калиманци. Овој примерок се смета за седен од поголемите изваден од водите на акулулацијата. 57-годишниот Ванчо со риболов

Читај повеќе

ФОТО: Белгиска манекенка ги разгневи Евреите откако се фотографирала гола над „Ѕидот на плачот“ ! 0

Белгискaта манекенка Мариса Папен го предизвика ерусалимскиот рабин, фотографирајќи се гола на терасата над Западниот ѕид.Фотографијата со контроверзната 26-годишна манекенка над еврејското свето место ја објавил белгискиот весник „ХЛН“. На

Читај повеќе

УЖАСОТ ШТО НИКОЈ НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ГО ДОЖИВЕЕ. 0

Без разлика кој/а си и што имаш направено во животот, сепак од новите луѓе во твојот живот треба да очекуваш да покажат минимално човеково достоинство и да имаат Фејсбук или

Читај повеќе

ВИДЕО:ОТВОРИЈА КОНЗЕРВА СО ОБРОК ОД ВРЕМЕТО НА ЈНА. 0

Тимот од Јутуб каналот Кромбат го посети големиот напуштен подземен воен аеродром Жељава, кој се наоѓа на границата на Хрватска со Босна и Херцеговина. Во емисијата, меѓу другото, тие отворија

Читај повеќе

ВИДЕО: КРЕАТИВНОСТА НА МОМЦИТЕ ОД НИКОЛИНА КАРЕНТ 0

Една прекрасна идеја на промоција и преставување на недопрените убавините на Малешевијата, поточно пределите на месноста Дабов Чукар и Грамадна во беровското село Двориште, од каде се гледа прекрасниот Пирин

Читај повеќе

Тито не требало да умре: Маршалот можела да го спаси мала операција, но… 0

Доктор Миломир Станковиќ, личниот лекар на Јосип Броз Тито, бил човекот кој го лечел маршалот во болница во Љубљана. Тој бил покрај Тито во последните денови од животот на некогашниот

Читај повеќе