ПЛАНИНАРИТЕ ОД ПАТФАЈНДЕРС УСПЕШНО ГО ИСКАЧИЈА ВРВОТ „ЧЕНГИНО КАЛЕ“. 0

Членови на здружението „ Патфајдерс“ од Берово, заедно со неколкумина гости од Делчево и Скопје, денес успешно ја поминаа планинарската тура до врвот „Ченгино Кале“, кој се наѓа на 1760

Читај повеќе

УТРЕ НА ВРВОТ„ЧЕНГИНО КАЛЕ“ СО ПАТФАЈНДЕРС. 0

Одлична понуда за утрешниот ден, ако сакате да ги видите убавините на Малешевијата. Поточно здружението „Патфајндерс“ организира еднодневна тура до најисточната точка на Македонија, врвот Ченгино Кале 1760 м.н.в Хајкинг

Читај повеќе

ПРЕМИЕРНО:МУЗИЧКИ КОНЦЕРТ ПО ПОВОД 8 АПРИЛ МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ. 0

Денес е денот посветен на Ромите, па затоа како што кажавме, премиерно на порталот Малеш Нет, погледнете го музичкиот концерт од нашите професионални Беровски музичари, со кој го честитаат 50

Читај повеќе

ПОСТАВЕНО РОМСКОТО ЗНАМЕ НА ЈАРБОЛОТ ВО ОПШТИНА БЕРОВО, ЗА ДЕНОТ НА РОМИТЕ. 0

По повод 50 годишниот јубилеј на Меѓународниот ден на Ромите 8 Април, денес во општинската зграда во Берово, беше истакнато ромското знаме. Ова преставува голема чест и гордост, истакна тим

Читај повеќе

1302 СЛУЧАИ И 51 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА.БЕРОВО ДЕНЕС СО НОВИ 27 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД 19. 0

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје –

Читај повеќе

Позната македонска веледрогерија може да увезе 2,5 милиони дози вакцини „Фајзер” за една недела! 0

Позната македонска веледрогерија можела и сè уште може да увезе 2,5 милиони дози вакцини „Фајзер”, дознава Плусинфо.За оваа можност се известени високи личности од државниот врв. Веледрогеријата може да ги

Читај повеќе

АСОЦИЈАЦИЈАТА АЛЗАС ОД ФРАНЦИЈА ДОНИРАШЕ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВО БЕРОВО. 0

Камион со донирана медицинска опрема од Асоцијација Алзас од Франција, денес пристигна во Берово, која што е обезбедена, како резултат на соработката на Општина Берово и Амбасадорот на РСМ во

Читај повеќе

ВО БЕРОВО ВАКЦИНИРАЊЕТО НА ГРАЃАНИТЕ СЕ УШТЕ НЕ ЗАПОЧНА . 0

И денес не започна процесот на вакцинирање на граѓаните во Берово од Ковид 19 вирусот. Причината за тоа е дека сеуште не се пристигнати вакцините во Здравниот Дом во Берово.

Читај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20:00 ЧАСОТ И ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ! 0

Сите угостителски објекти ќе можат да работат само со достава и нарачки, но гости не смеат да примаат. – Целосна забраната за посетители и гости во кафетерии, ресторани, барови и

Читај повеќе

ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ. 0

Целосно затворање на кафеаните и кафулињата и полициски час од 20 до 5 часот, било предложено на денешната седница на Централниот кризен штаб, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори од штабот. Ваквата

Читај повеќе