ОПШТИНА ПЕХЧЕВО ДОБИ НОВО ВОЗИЛО ЗА СОБИРАЊЕ ОТПАД. 0

ЈКП.„Комуналец„ – Пехчево, по повеќе години го обнови возниот парк со камион за собирање отпад. Преку проектот за изградбата на регионална депонија, финансиран од страна на фондовите на ЕУ, за

Читај повеќе

ЈПКР “УСЛУГА”БЕРОВО СПРОВЕДУВА ОРГАНИЗИРАНО СОБИРАЊЕ НА КАБАСТ ОТПАД. 0

Со цел организирање на неправилното пласирање на отпадот кое е причина за создавање на диви депонии во околината на Берово, ЈПКР “Услуга” им стои на располагање на граѓаните со континуирано

Читај повеќе

(ВИДЕО) ВЕЧЕРВА ЗАПОЧНУВА РАМАЗАНСКИОТ ПОСТ ЗА ВЕРНИЦИТЕ ОД МУСЛИМАНСКА ВЕРОИСПОВЕД. 0

Вечерва започнува светиот месец за муслиманите ширум светот, месецот Рамазан. Рамазан е деветти месец во исламскиот календар и тој е свет месец за муслиманите затоа што во него започна откривањето

Читај повеќе

(ВИДЕО) ПРОТЕСТ НА УГОСТИТЕЛИТЕ ОД БЕРОВО. 0

Угостителите од Берово денес на протест го искажаа своето незадоволство од донесените мерки на Владата, кои како што велат, се најпогодени и финансиски исцрпени. Веќе година дена угостителите мака мачат

Читај повеќе

ПРЕС НА ОК ВМРО ДПМНЕ БЕРОВО: ПЕКЕВСКИ НАНЕСУВА ШТЕТА ПО БУЏЕТОТ СО НЕПРАВИЛНОСТИ НА НЕГОВОТО РАБОТЕЊЕ. 0

Продолжуваат пресовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Берово.И овој пат на денешниот прес, обвинија за неправилностите на работењето на градоначалникот Пекевски, со што директно нанесува штета по буџетот на општината. Во

Читај повеќе

ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ МАЛЕШ ЈА СОВЛАДА ТИВЕРИЈА СО 3:1. 0

Во рамките на Третата македонска лига Исток, денес фудбалерите на Малеш на градскиот стадион во Берово ја совладаа Тиверија од Струмица со резултат од 3:1. Избраниците на тренерот Аврамски и

Читај повеќе

ДОДЕКА БЕРОВО БРОИ ЖРТВИ ОД КОВИД 19 ВИРУСОТ, ИМУНИЗАЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ СЕУШТЕ НЕ Е ЗАПОЧНАТА. 0

Додека имунизацијата во сите градови во Македонија се спроведува веќе недела дена, Берово е единственото место каде сеуште граѓаните ја немаат можноста да се вакцинираат од Ковид 19 вирусот.Состојбата со

Читај повеќе

ПЛАНИНАРИТЕ ОД ПАТФАЈНДЕРС УСПЕШНО ГО ИСКАЧИЈА ВРВОТ „ЧЕНГИНО КАЛЕ“. 0

Членови на здружението „ Патфајдерс“ од Берово, заедно со неколкумина гости од Делчево и Скопје, денес успешно ја поминаа планинарската тура до врвот „Ченгино Кале“, кој се наѓа на 1760

Читај повеќе

УТРЕ НА ВРВОТ„ЧЕНГИНО КАЛЕ“ СО ПАТФАЈНДЕРС. 0

Одлична понуда за утрешниот ден, ако сакате да ги видите убавините на Малешевијата. Поточно здружението „Патфајндерс“ организира еднодневна тура до најисточната точка на Македонија, врвот Ченгино Кале 1760 м.н.в Хајкинг

Читај повеќе

ПРЕМИЕРНО:МУЗИЧКИ КОНЦЕРТ ПО ПОВОД 8 АПРИЛ МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА РОМИТЕ. 0

Денес е денот посветен на Ромите, па затоа како што кажавме, премиерно на порталот Малеш Нет, погледнете го музичкиот концерт од нашите професионални Беровски музичари, со кој го честитаат 50

Читај повеќе