Голеада на младите фудбалерите на ФК РУСИНОВО.

Голеада на младите фудбалерите на ФК РУСИНОВО.
април 04 00:59 2018

Младите фудбалери на ФК Русиново прикажаа сигурна и колегијална игра против своите врсници од Академија Тошев на градскиот стадион во Берово, постигнувајќи вистинска голеада.Гостинскиот тим си замина со дури 8 примени голови што покажува дека на овие младинци им престојува светла инина во светот на фудбалот.Што можеме освен да им честитаме и да им посакаме уште многу вакви победи.

Конечен резултат: ФК РУСИНОВО – ФК АКАДЕМИЈА ТОШЕВ 8:2

  Категории:
напиши коментар

0 Коментари

Сеуште нема коментари!

Биди прв што ќе коментира.

Напиши коментар

Вашите податоци се безбедни! Вашата е-маил адреса нема да биде публикувана. Сите *полиња се задолжителни,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.